Fantastická atmosféra závodů za vodiči
Závody za motorovými vodiči byly obrovským lákadlem pro diváky. Jednak jezdili velmi rychle ale hlavně burácení motorů mělo nezapomenutelnou atmosféru pro všechny věkové kategorie.
Toon Luijbregts - jeden z „krásných bláznů“ mezi koly
Velorama muzeum hledá pedál pro Michaux & Cie.
Přátelé,
Národní holandské muzeum VELORAMA v Nijmegenu v Holandsku hledá levý pedál pro velocipéd Michaux & Cie. Pokud někdo má takový na prodej či výměnu (pochopitelně případně celý pár) ať nás laskavě kontaktuje.
Možno i přímo na majitele muzea: info@velorama.nl
Děkujeme mnohokrát.
FAVORIT Rokycany
Nová kniha: Claude REYNAUD –L´ére du Grand Bi en france1870 - 1890
Fantastická kniha převážně o vysokých kolech. Limitovaná série.
Sběratelovy rozmary „ČÁST 2“ – pohlednice
Na vývoji pohlednice se podílela řada činů a událostí a jen těžko lze stanovit přesné datum vzniku. Pohlednice složitě vznikala 15 let, od roku 1870 do roku 1885. Skutečná pohlednice však vznikla až postupným vývojem a přetvářením korespondenčního lístku, který byl navržen do prodeje a poštovního provozu poprvé na světě na našem území v rámci Rakouska-Uherska dne 1. října 1869.
Jako první se k této myšlence připojilo již následující rok v březnu Německo a pak již rychle následovaly další státy. Vzápětí se začaly objevovat korespondenční lístky s různými přítisky – obchodními nabídkami zboží, dekoracemi po okrajích apod. Dodnes není známo kdo a kde natiskl první obrázek na korespondenční lístek, ale je jisté, že to bylo během roku 1870.
Zlatý věk pohlednice, označovaný též jako „klasické období“ nastal po roce 1896 a trval přibližně do roku 1905. Pohlednice sloužily dobře zejména v těch oblastech, kde se fádní úřední lístek nehodil. V milostné korespondenci, ke vzájemným blahopřáním a gratulacím.
Žánrové pohlednice s jízdním kolem byly poměrně oblíbené, ale ve srovnání s místopisnými pohlednicemi naprosto řídce používané a tedy velmi vzácné. Jen pro přehlednost a větší poutavost si je dovolujeme rozdělit do více skupin:
1. LITOGRAFIE
Litografická pohlednice se po roce 1890 získala velikou oblibu zejména pro svou zdobnost. Používal se také světlotisk, knihtisk a jiné techniky. Litografické obrázky, často i vícezáběrové, s dokreslenými motivy a graficky upravenými nápisy patří k nejdekorativnějším.
Identifikace stroje
Hledám jakékoli informace o tomto stroji. Pokud máte dokumentaci, katalog či jiné i částečné informce k tomuto typu kola, které by pomohli určit výrobce budu velmi rád pokud mi pomůžete s identifikací.
děkuji
Robert Štěrba
Výstava historických kol – Králův Dvůr 2011
24. - 25. září 2011
První ročník KRÁLOVODVORSKÉHO HISTORICKÉHO KOLA byl prvním krokem k podpoření a zažehnutí myšlenky vytvořit zde na zámku muzeum jízdních kol a centrum cyklistiky, které by svým rozsahem, záběrem a spektrem činností patřilo k těm největším na světě.
Výstava historických kol – Králův Dvůr 2011
Historická kola a nezapomenutelná atmosféra – Marmande 2011
Setkání sběratelů a milovníků historických kol, motocyklů, aut a starých řemesel v malebném městečku na jihu Franci – v Marmande. Během setkání byla uspořádána výstava unikátních strojů. Fotografie jsou ze 3. ročníku L'HISTORIQUE, Marmande à "La Belle Epoque" v roce 2011.
Organizátor: http://www.etoiledargent.org/
Historická kola v Dánsku
Dánsko je velmi příjemná země pro cyklistiku a cyklisty. Jak ovšem může být příjemná i pro milovníky historických kol se přesvěčte sami.....