Muzeum kol, Boskovštejn na Moravě +++++

Cíle muzea

V létě 2015 bylo otevřeno Muzeum kol v Boskovštejně. Kvalitou exponátů a rozsahem patří jednoznačně mezi TOP 10 světových muzeí s jízdními koly na světě a my jsme hrdi na to, že toto muzeum je v České republice. Celý projekt zahrnuje i rybí restauraci, hotel, dráhy pro vyzkoušení různých typů kol, půjčovnu kol a dílnu. Samotné muzeum se neustále rozšiřuje a rozvíjí. Další dvě patra v podkroví jsou v přípravách pro další výstavní plochy. Připravuje se spolupráce s několika zahraničními sběrateli jejichž výsledkem by měly být tématické výstavy.

Kontakt:  http://www.muzeumkol.eu/

163/A Boskovštejn na Moravě

Nejstarší kola, unikáty, plakáty

Muzeum se pyšní řadou unikátů, které existují dochované pouze v jendniném exempláři. Excelentní je kolekce odpružených bezpečníků z let 1885 až 1900. Kolekce dřevěných kol patří k nejucelenější na světě. Všudepřítomné plakáty dokreslují skvěle atmosféru.

163/B Muzeum kol Boskovštejn

Silniční a závodní kola

Je jen málo expozic kde najdete takto ucelený vývoj přehazovaček či řadicích systémů pro sportovní kola. Závodní kola 50tých až 90tých let patří ke skutečným skvostům. Krásná a ucelená řada až po nejmodernější stroje.

163/C Boskovštejn - závodní kola

Vývoj horského kola

Snad každý ví, jak vypadá současné horské kolo. Od roku 1990 však vývoj prošel řadou slepých uliček. Muzeum v Boskovštejně uchovává řadu skutečných rarit. Skvělá kolekce, která zaujme každého.

163/D Boskovštejn - MTB kola