Burza HOERDT 2021 - Francie

Milá burza stření velikosti nedaleko Štrasburgu aneb začátek září 2021 pod asaským sluncem.

Hoerdt 2021

Letní burza v Bad Brückenau 2021

Tradičně již několik let první prázdninový víkend pořádá majitel německého cyklistického muzea Ivan Sojc setkání a burzu v areálu jeho muzea. Letos za účasti sběratelů z Francie, Itálie, Rakouska, Belgie, Holandska a dalších zemí.

Jumble sale Bad Bruckenau 2021

 

SALON CHAMPENOIS a burza v Remeši 2021 - Francie

První setkání sběratelů po dlouhé pauze. Nové výstaviště, dobrá nálada a mnoho přátel....

Reims 2021

Velký renovační projekt ve finále!

Před mnoha lety jsem našel ve Francii, v domě bývalého tesaře, tricykl údajně sestrojený jejich dědou po roce 1870. Stroj byl z 90% kompletní, ale hodně poškozený. Byla to veliká výzva k renovaci.

Wooden tricycle barn faind

Renovace se ujal můj kamarád Franco v Itálii. Počátkem roku 2021 mi poslal fotografie jak vypadá výsledek. veliká gratulace a stroj putuje do jeho privátní sbírky.

Wooden tricycle for display

 

1904 St. Louis World's Fair Wooden Bicycle

Můj přítel - historik a sběratel Colin Kirsch z Anglie (určitě znáte jeho THE ONLINE BICYCLE MUSEUM) našel odkaz na aukční sín nabízející zajímavé dřevěné kolo ale spolu s ním i řadu otazníků pro cyklistické sběratele.

On sám píše:"AUCTION WATCH: Hand-built wooden bicycle which was raffled at the 1904 St. Louis World's Fair. Historic? Or vintage crap?
It's coming up for auction on Sun, Jan 31, 2021 in the USA. Auctioneer's description: "outstanding original 1904 St. Louis World's Fair wooden bicycle."
It's early 1900s and has a subsequent owner's paperwork with it that connects it with the 1904 World Fair, but it's a home-made decorative piece that does not look functional. The 1940 photo says it won second prize. But what was the competion for? I don't like it. What do you think?"

čili

„POHLED AUKČNÍ SÍNĚ: Ručně vyrobený mimořádný kousek - dřevěné kolo, které bylo vystaveno na světové výstavě v St. Louis v roce 1904.

Skutečně historický kousek? Nebo jen vintage kecy?

Aukce se blíží - 31. ledna 2021 v USA. Popis dražebníka: „vynikající originální dřevěné kolo ze St. Louis World Fair 1904“. Je to kus ranné historie 20. století a spolu sním se nabízí i mnoho papírové dokumentace, které jej spojuje se světovou výstavou v roce 1904. Jedná se jen o dekorativní kus, který nevypadá funkčně. Fotografie z roku 1940 uvádí, že kolo získalo druhou cenu. Ale o co soutěžilo? Nelíbí se mi to. Co si o tom myslíte?"

 

MVíce info zde - https://www.liveauctioneers.com/item/95493730_1904-st-louis-world-s-fair-wooden-bicycle?fbclid=IwAR1Xh-f-KpJKfnYxHjceGq_XNZdDmyScFws9Hli_XPiP6hrLbfSCHmFd5s4

1904 St. Louis World's Fair Wooden Bicycle

35.OLDTIMER - UND TEILEMARKT - St. Polten, Rakousko

Malá ochutnávka od našich rakouských přátel.

St. Polten 2020

Letní burza v Bad Brückenau 2020

Tradičně již několik let první prázdninový víkend pořádá majitel německého cyklistického muzea Ivan Sojc setkání a burzu v areálu jeho muzea. Letos za účasti sběratelů z Francie, Belgie, Holandska a dalších zemí.

Burza Bad Brückenau 2020

 

Den kol – Boskovštejn 5.-7.června 2020

Dovolujeme si Vás pozvat v rámci původně plánovaného víkendu pozvat na sraz všech přátel historických kol a to na víkend 5.-7.června 2020 na zámku Boskovštejn.

Kdo u nás byl, ví jak to u nás vypadá a přes zimu jsme rozhodně nezaháleli a je vidět další kus hotové práce na Muzeu kol Boskovštejn a jeho okolí.

Připraveno je pár dalších exponátů ke zhlédnutí a i něco dalšího na prodej.

A když bude jen trochu přát počasí uděláme si i malý výlet po okolí Boskovštejna.

Bohužel to zatím vypadá, že letos na jaře budou asi chybět naši zahraniční přátelé. 

Ubytování je možné ve vlastních stanech, autech-místa máme dost a dost. Nebo v přilehlém penzionu.

 Jídla i pití bude po celé dny od rána do noci dost a dost stejně jako v předešlých letech.

Na setkání Vás zve Muzeum kol Boskovštejn

Fotografie z letního setkání 2019

Boskovštejn 2019 - burza

Těšte se na výstavu, burzu a setkání sběratelů, šroubkařů a milovníků kol vůbec. Vytvořte její atmosféru tím, co přivezete, co nabídnete, co budete vyprávět. Přivezte svoje historické kolo/kola, torza, díly, lampy, papíry a ukažte je ostatním. Zkonzultujte restaurování, kupte si potřebný díl, pochlubte se, potěšte druhé. Žádné vyjížďky, žádné závody, žádné povinnosti. Jen den plný radosti z kol, která mají duši. 

Žádný střední proud - knihy pro opravdové znalce!

 

Didier Mahistre and Bernard Gougaud: Aux sources de la bicyclette

Objednávky: https://www.terredesbourbons.com/produit/aux-sources-de-la-bicyclette/

Aux sources de la bicyclette

Bezřetězový velocipéd

Skutečně veliká rarita - bezřetězový velocipéd/bicykl pro dospělého jezdce vyrobený pravděpodobně zručným řemeslníkem nebo malou dílnou v Rakousku-Uhersku. Tento stroj byl poprvé představen odborníkům během International Cycling History Conference v Nijmegenu (Holandsko) v roce 1999. Stroj je v privátní sbírce.

 

Bezřetězový bicykl