The Bicycle Museum of America, New Bremen, OH - USA +++++

The Bicycle Museum of America, je jednou z největších privátních sbírek kol na světě a v současné době největší v USA. Celá sbírka kol, memorabilií, plakátů, fotografií, katalogů a nespočtu dekorativních předmětů je nově vlastněná Jimi Dickem z Crown Equipment Corporation, mezinárodní společnosti a výrobce elektrických vysokozdvižných vozíků.

"Toto vše je jen začátek pro sběratele i pro naše muzeum, plánujeme neustále sbírku rozšiřovat a neustále shánět a nakupovat další sběratelské položky" říká pan Dicke. "Věříme, že Bicycle Museum of Amerika se stane vzrušující turistickou atrakcí a nejlepším místem pro setkávání sběratelů na světě."

Kontakt: http://www.bicyclemuseum.com/

Facebook: http://www.facebook.com/BicycleMuseum

Fotografie pořízene během jara 2018

35/D. The Bicycle Museum of America - USA

Fotografie pořízene během léta 2014

35/A. The Bicycle Museum of America - USA

Nový poklad

Bezpečník z roku 1888 byl zakoupen v roce 2017 a umístěn v hlavní místnosti. Velice unikátní a zajímavý stroj - pravděpodobně prototyp.

35/E. The Bicycle Museum of America - USA

 

Harley Davidson collection

35/F. The Bicycle Museum of America - USA

 

Toto muzeum má stále vystaveno okolo 300 strojů a dalších 1.000 kol je v depozitáři či neustálém oběhu na mobilních výstavách, zápůjčkách či jiných akcích.

35/B. The Bicycle Museum of America - USA

Fotografie z muzea pořízené v roce 2005

Na následujících fotografích se můžte přesvědčit, že muzeum rozšiřuje svoje sbírky neuvěřitelným tempem. Všechny pochází z roku 2005, kdy můj přítel Zdeněk Měsíček - známý výrobce replik vysokých kol www.mesicek.cz navštívil toto muzeum.

35/C. The Bicycle Museum of America - USA