National Cycle Museum - Lincoln 1984 - 1996/97, Anglie +++++

Ray Fixter, prominentní člen Boston Veteran Bicycle Club byl velký nadšenec a milovník historických kol, který založil cyklistické muzeum v Beltonově domě. V roce 1979 Ray Fixter získal registraci 511257 pro název a projekt "National Cycle Museum". Tento záměr skutečně realizoval a krátce na to 26. dubna 1980 otevřel muzeum pod názvem "Belton Cycle Museum".

Poté co Ray Fixter zemřel v roce 1983 a pánové Jim Maynard, Ted Skeet a Tony Pickering, členové z BMVCC podali oficiální firemní registraci číslo 1821702 pro název "National Cycle Museum". Tu získali a stali se společností s ručením omezeným bez akciového kapitálu a zachránili tak tuto "značku" pro další generace cyklistických sběratelů. Krátkce nato se muzeum přesunulo z Beltonu do Lincolnu. Tam bylo otevřeno veřejnosti, ale již v roce 1988 městští úředníci objevili více lukrativní projekt pro prostor propůjčený muzeu a začali naléhat na vyklizení budov. Muzeum v Lincoln bylo definitivně uzavřeno v roce 1996/97.

Nyní je sbírka přístupná veřejnosti v Automobilovém paláci v Llandrindon Wells, v objektu který dříve sloužil téměř 100 let firmě Norton Cycle and Motorcycle.

Kontakt - National Cycyle Museum Lincoln:  muzeum bylo uzavřeno

Kontakt - Llandrindon Wells: ZDE naše galerie nebo http://www.cyclemuseum.org.uk/

134/A – National Cycle Museum

Anthony H.C.Pickering "The National Cycle Museum"

(z časopisu The Boneshaker No 174, léto 2007)

V článku Tony Pickering detailně popisuje všechny aspekty stěhování Národní cyklistické sbírky, která je tvořena koly zapůjčenými ze sbírek členů VCC, řady lokálních muzeí, firemního muzea Raleigh, Science Museum, Dopravního muzea v Coventry a dnes i velkou řadou vlastních strojů.

134/B – National Cycle Museum

Lincoln muzeum řídilo během svého působení pět kurátorů: Moira Page, Andrew Fielding, Andrew West, Margaret Williams-Ball and Serena Beeley – author knihy vydané v roce 1992 pod názvem  A History of Bicycles obsahující mnoho fotografií znázorňující kola z jejich sbírky. Všechny naše obrázky představující stroje ze sbírek National Cycle Museum v Lincolnu jsou právě z této knihy.

Serena Beeley - A History of Bicycles

Toto je jedna z nevelkého počtu knih zabývajících se detailně historií kola, kterou můžeme s klidným srdcem doporučit. Kvalitní text doplněný mnoha krásnými fotografiemi. Podívejte se na malou ochutnávku.

134/C – National Cycle Museum

Kompletní katalog muzea vydaný v roce 1992

134 – National Cycle Museum Lincoln