Museo della Scienza "Leonardo da Vinci", Milano - Itálie +++++

Nenápadný vchod do království techniky. Při poslední návštěvě v roce 2022 jsme ale potěšeni nebyli. Kompletní část sekce dopravy s jízdními koly a auty byla zrušena a přesunuta do depozitáře.

99/A -Museo "Leonardo da Vinci", Milan

Toto muzeum je největší technické muzeum v Itálii zabývající se vědou a technologiemi a je věnované odkazu italského velikána Leonarda Da Vinci. Muzeum bylo otevřeno 5. února 1953 ve starověkém klášteře v Milaně a je rozděleno do sedmi tématických částí. V oddělení dopravy bylo mnoho technicky zajímavých kol včetně unikátního pákového tricyklu "Cavallo Meccanico".

Adresa: Via San Vittore, 21, 20123 Milano MI, Itálie

Kontakt: http://www.museoscienza.org/

99/B -Museo "Leonardo da Vinci", Milano

Několik fotografií z knihy "STRAordinariCICLI - Dall´invenzione di Drais alle biciclette dei campioni"  vydané ku příležitosti výstavy pořádané v muzeu v roce 2008.

99/C -Museo "Leonardo da Vinci", Milan

Malá ochutnávka pro milovníky historických motocyklů a aut:

99/D -Museo "Leonardo da Vinci", Milano

To nejlepší co mohu nabídnout. Série profesionálních velkoplošných fotografií pořízených okolo roku 1960 pro potřeby muzea. Kolekci jsme zakoupil před několika lety na aukci v Anglii. Skvělé svědectví o "pokladech" které ukrývá milánské muzeum.

99/E -Museo "Leonardo da Vinci", Milan

Občas muzeum pořádá komentované prohlídky depozitáře. Vždy je nutno objednat předem a zakoupit vstupenky na jejich webových stránkách.

99/F -Museo "Leonardo da Vinci", Milan