Madonna del Ghisallo – Patrona dei Ciclisti, Magreglio - Itálie +++++

Kaple Madonna del Ghisallo a Museo del Cyclismo Ghisallo se nachází v Magregliu v provincii Como, na kopci, který je mezi cyklisty velmi oblíbený a je znám z mnoha slavných závodů.

Fascinující místo. Doporučuji k návštěvě.

Kontakt: https://www.museodelghisallo.it

Adresa: Via Gino Bartali, 4 - 22030 Magreglio (CO), Itálie

285 - Madonna del Ghisallo

Museo del Cyclismo Ghisallo

Muzeum, které v roce 2006 založil biker Fiorenzo Magni, se věnuje závodní cyklistice, legendám cyklistiky a zjednodušeně celému „cyklistickému světu“ a  propaguje tento sport se všemi jeho hodnotami a vzpomínkami. Všechna vystavená kola jsou v autentickém stavu – naprostá lahůdka pro sběratele!

Muzeum leží doslava jen několik set metrů od kaple.

284/A. Museo del Cyclismo Ghisallo

 To nejlepší je ukryto ve skleněných boxech a vystaveno na exkluzivním místě. Autentická kola: Legnano – Fausto Coppi, Willier – Florenzo Magni, Legnano – Gino Bartali.

284/B. Museo del Cyclismo Ghisallo

Giro d'Italia je druhý nejstarší a nejtěžší cyklistický etapový závod, založený v roce 1909. Jeho délka obvykle činí 2500–4000 km v 10–22 etapách. Tradičně se koná v květnu jako první z trojice Giro - Tour - Vuelta

Vedoucí závodník celkového pořadí nosí růžový trikot (maglia rosa). Podobně jako u jeho protějšku, žlutého trikotu z Tour de France, je i zde prapůvod v barvě papíru pořadatele – deníku Gazzetta dello Sport.

284/C. Museo del Cyclismo Ghisallo