Francesco Moser vinařství a muzeum, Trento - Itálie +++++

Slavná rodiny po generace spojená s cyklistikou. Přímo ve vinařství je malé muzeum věnované především kariéře nejslavnějšího z celého rodu Francesca. Moser je znám i jako výrobce kol a tak v muzeu najdete kola na kterých byly dosaženy významná vítězství a světové rekordy.

Kontakt: https://mosertrento.com/en/

Adresa: Maso Wart, Via Castel di Gardolo 5, 38121 Trento, Itálie

278/A. Moser - Trento, Itálie

 

Pokud se při vyslovení jména Francesco Moser okamžitě nevybaví jeho světové rekordy v hodinovce podívejte se na poslední fotografii, kde je výčet jeho nejslavnějších výsledků.

278/B. Francesco Moser

Jedním z nejznámějších vinařů v Trentu a okolí je Francesco Moser a jeho rodina. Bývalý cyklistický mistr světa, vítěz Gira d´Italia a trojnásobný vítěz Paříž – Roubaix. Je překvapivé, že tolik hornaté Trentino rodí tak chutná vína. Ovšem vinařství v regionu je staré již nejméně 3000 let, tak to zase tak velké překvapení není, za ty tisíce let se člověk musel něco naučit. Navíc každé odpoledne fouká blahodárný vítr od jezera Garda. A ten pohled – před námi vinice, a když zvedneme více hlavy, za nimi se v oparu tyčí hory, prostě kamenné Trentino. Nádherný amfiteátr vinic a hor.

278/C. Moser vinařství