Brooklands Museum, Surrey - Anglie +++++

Brooklands Museum Trust Ltd je především neuvěřitelná atmosféra  a skutečný ráj pro milovníky historie techniky a motorismu.

První fotogalerie vás provede celou expozicí a fotografie byly pořízeny při poslední návštěvě v roce 2023.

Kontakt:  http://www.brooklandsmuseum.com/

97/AA - BROOKLANDS museum

Brooklands Museum Trust Ltd funguje jako nezávislé sdružení založené v roce 1987. Jeho cílem je udržovat, chránit a propagovat jedinečné dědictví Brooklandsdu.

97/A - BROOKLANDS velo museum

Muzeum představuje široký rozsah motorizmu a letectví. Řada velmi vzácných exponátů ohromí odborníky, atmosféra staré Anglie vtáhne okamžitě každého návštěvníka.

97/B - BROOKLANDS motor museum

"Byly to hangáry naplněné po strop nejvzácnějšími historickými stroji včetně 63 raných jízdních kol a tricyklů, historických aut a letedel až do doby, kdy během druhé světové války byla tato oblast bombardována. Naštěstí většina exponátů se dochovala. Mnohé jsou v Science muzeu v Londýně a ty nejlepší zde v Brooklandsu", píše se u vchodu do expozice s jízdními koly. (sbírka je zapůjčená od Richarda a Mary Nash).

67. NASH collection, Brooklands

Brooklands - nejstarší účelově postavený automobilový okruh postavený v roce 1907 byl více než jenom velká sportovní aréna a kolbiště. Brooklands bylo rodiště britského motoristického a letectví a místo mnoho strojírenských a technologických úspěchů během dvacátého století. (Některé fotografie jsou požity z knihy: Nicholas H. Lancaster – „Brooklands Cradle of British Motor Racing and Aviation“)

97/C - BROOKLANDS motor racing circuit